معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها

  معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها

  معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها

  جامع ترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال و آکوستیک

  پیانو یکی از مورد علاقه ترین سازها در ایران و سراسر جهان است. بسیاری از آهنگسازان مشهور آهنگ هایی را برای نواختن با این ساز ساخته اند. افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای پیانو بزنند، با مقایسه ویژگی های مدل های مختلف این ساز می توانند محصول مناسبی را خریداری کنند. در این فرآیند امکان بررسی محصولات برندهای مختلف پیانو وجود دارد. برای خرید پیانو در کرج، گالری هنر اول به عنوان نماینده رسمی معتبرترین برندهای جهانی و پر فروش ترین فروشگاه موسیقی استان البرز با خدمات پس از فروش بهترین مشاور شما محسوب می شود. در ادامه به معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها می پردازیم.

  ویژگی پیانو

  پیانو از اولین سازهایی است که می تواند با سبک های بسیاری از کلاسیک تا پاپ، از جاز تا راک همراه شود. این ویژگی است که این ساز را به یکی از آلترناتیوهایی تبدیل می کند که بسیاری از مردم آن را دوست دارند و انتخاب می کنند. در این مرحله، ویژگی های پیانویی که قرار است خریداری شود نیز ممکن است توجه کاربران را به خود جلب کند.

  انتخاب و خرید پیانو

  پیانویی که برای خود یا خانواده ‌تان می ‌خرید، به عنوان سرمایه ‌ای در نظر گرفته می ‌شود که یک عمر لذت را به شما داده و ذخیره فکری شما را افزایش می ‌دهد. به همین دلیل است که والدین اغلب به سراغ خرید پیانو می روند تا فرزندانشان در سنین پایین با پیانو آشنا شوند. در انتخاب پیانو باید به نکات کوچکی توجه کرد و تحقیق درستی انجام داد تا محصولی را انتخاب کرد که هم با سلیقه، هم توقع و هم بودجه مناسب باشد. برای خرید پیانو در کرج، گالری هنر اول مشاور خوبی برای والدین خواهد بود.
  به عنوان مثال، برای خرید یک پیانوی کوچک برای دخترهایتان یک محصول صورتی را انتخاب کنید تا کودک شما آن را دوست داشته باشد و با اتاقش هماهنگ شود. به طور کلی، انتظارات موسیقی از کاربران پیانو حساسیت کلید، قابلیت پخش روان و صدای دلپذیر است. با این حال، با توجه به این معیارها، انواع پیانو و برندهای پیانو زیادی وجود دارد که می توان آنها را انتخاب کرد. بنابراین ممکن است لازم باشد معیارهای بسیار بیشتری در هنگام انتخاب در نظر گرفته شود. گالری هنر اول مشاور ایده آلی برای خرید ساز در کرج محسوب می شود.
  همانطور که گفته شد، انواع مختلفی از پیانو وجود دارد که هم توسط آماتورها و هم حرفه ای ها استفاده می شود. مخصوصاً کسانی که فکر می کنند علاقه آنها به پیانو می تواند کوتاه مدت باشد، ممکن است پیانوی باتری دار را از نظر بودجه و انتظار انتخاب کنند. به همین دلیل، اگر انتظارات خود را از پیانو مشخص کنید و در مورد خصوصیات کلی پیانو اطلاعات کافی داشته باشید، به راحتی می توانید مناسب ترین ساز را از گالری هنر اول برای خود انتخاب کنید.

  پیانو؛ یک اکسسوری عالی

  برای افرادی که تصمیم به خرید پیانو دارند، میزان بودجه قبل از شروع تحقیق در مورد قیمت پیانو مفید است. اگرچه پیانو یک ساز موسیقی است؛ اما به بخشی از دکوراسیون خانه ها نیز تبدیل شده است. مثلا در خانه ای که به طور کامل با مبلمان سفید مبله شده، استفاده از پیانوی سفید به جای مشکی انتخاب بهتری خواهد بود. در خانه‌ های رنگارنگ ‌تر، پیانوی قرمز می ‌تواند ظاهری بسیار زیبا به اتاقی که در آن قرار دارد ببخشد. برای خرید پیانو در کرج می توانید به گالری هنر اول مراجعه نمایید.

  مزایای مختلف پیانو

  اگر مصمم به خرید پیانو هستید، دو گزینه وجود دارد که ابتدا باید آنها را بررسی کنید. در این مرحله، شما باید تصمیم بگیرید که آیا پیانوهای آکوستیک طراحی شده به عنوان پیانوهای بزرگ سنتی یا پیانوهای دیجیتالی که بسیار نزدیک به صدا و حس کلید یک پیانو آکوستیک تولید شده با استفاده از فناوری را انتخاب کنید. اگر بتوانید بین پیانو دیجیتال و پیانو کلاسیک یکی را انتخاب کنید، ممکن است راه زیادی را برای خرید پیانو پیموده باشید؛ زیرا سخت ترین قسمت تصمیم گیری بین این دو گزینه است. با این حال، از آنجایی که هر دو ساز دارای مزایا و معایب مختلفی هستند، بررسی دقیق ویژگی های آنها مفید است. گالری هنر اول مشاور خوبی برای خرید پیانو در کرج به شمار می رود.
  اگر قصد دارید در مورد پیانو آموزش جدی بگیرید یا حتی شغلی ایجاد کنید، پیانویی که می ‌خرید باید حرفه ای باشد. به همین ترتیب، اگر می‌خواهید پیانویی را صرفاً برای سرگرمی بخرید، پیانویی که استفاده می‌کنید متفاوت خواهد بود. با این حال، اگر به تکنولوژی بسیار نزدیک هستید و دوست دارید راحتی های تکنولوژی را تجربه کنید، پیانوی الکتریک را نیز می توانید انتخاب کنید. برای هر یک از این موارد و موقعیت ‌های مشابه، تصمیم‌گیری با پیروی از یک نقشه راه سود زیادی دارد. بنابراین می توانید به راحتی ایده آل ترین پیانوی مورد نیاز خود را در گالری هنر اول انتخاب کنید و بدون هیچ علامت سوالی در ذهن خود از آن لذت ببرید.

  pic 1 - معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها
  نکات مهم انواع خرید پیانو

  پیانوهای آکوستیک

  اول از همه، پیانوهای با فرمت آکوستیک طیف وسیعی از مزایا را به کاربران ارائه می دهند. از آنجایی که آنها یک سیستم کلید کاملاً مکانیکی دارند، ایده آل ترین پاسخ ها را حتی به حرکات بسیار کوچک شما می دهند. بنابراین، این نوع سازها جزو انتخاب هر نوازنده آماتور یا حرفه ای است که به دنبال حس کلیدی است. در عین حال، از آنجایی که آنها بدنه ای حجیم دارند و قسمت های ارتعاشی زیادی در داخل این بدنه وجود دارد، صدا تقریباً منحصر به فرد، صاف و نرم است.
  علاوه بر این، هنگامی که کلیدهایی با سختی متفاوت را لمس می کنید، صداهایی با کاراکترهای بسیار متفاوت و در عین حال کاملا طبیعی تشکیل می شوند. بنابراین با این صداهای آکوستیک طبیعی هنگام نواختن پیانو در محل خود احساس خوبی خواهید داشت. علاوه بر این، از آنجایی که افرادی که به نواختن با این نوع پیانو عادت دارند به احساس سیستم کلید عادت کرده ‌اند، با هر پیانویی می توانند بدون احساس نا آشنا اجرا کنند. به همین دلیل، روی آوردن به این نوع سازها برای افرادی که در پیانو هدف شغلی دارند بسیار سودمند است. اگر قصدتان از نواختن پیانو مهارت شغلی است؛ قبل از خرید پیانو در کرج از گالری هنر اول مشورت بگیرید.
  علاوه بر این، از آنجایی که در این سازها از کیفیت متریال بالا استفاده شده و تمامی تست های لازم به طور کامل انجام می شود، می توان بدون کوچکترین مشکلی از پیانو برای سالیان متمادی استفاده کرد. در واقع، این نوع پیانوها اغلب تبدیل به با ارزش ترین قطعات در خانه ها شده و نسل به نسل منتقل می شوند. اگر قصد دارید برای نسل های بعدی هدیه ای از خود باقی بگذارید، این پیانوها را انتخاب کنید.
  همچنین می توانید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری روی خود در نظر بگیرید که محصولی با کیفیت بالا از یک برند واقعاً شناخته شده از گالری هنر اول خریداری می کنید. زیرا حتی اگر سال‌ها از این پیانو استفاده کنید، قیمت آن نسبت به زمانی که برای اولین بار آن را خریدید بسیار کم کاهش می ‌یابد و ساز شما همچنان قیمتی باقی خواهد ماند.

  پیانوهای دیجیتال

  از سوی دیگر، پیانوهای مجهز به دیجیتال دارای دکمه ‌های تنظیم صدا و خروجی هدفون هستند. به وسیله این ویژگی فوق ‌العاده ارائه شده توسط فناوری، می ‌توانید هر زمان که بخواهید از نواختن پیانو لذت ببرید؛ بدون اینکه مزاحمتی برای افراد دیگر در خانه یا همسایگان خود ایجاد کنید. پیانوی آکوستیک نیاز به یک تکنسین دارد که در فصول خاصی از سال آن را کوک کند. در پیانوی دیجیتال چنین نیازی ندارید؛ زیرا هر بار که دکمه روشن/خاموش پیانو را فشار دهید، آکورد تجدید می شود و می توانید بدون انجام کار دیگری شروع به نواختن کنید.
  به طور مشابه، در شرایط آب و هوایی متغیر مانند تغییرات دما یا رطوبت، یا زمانی که نیاز به تغییر مکان پیانوی خود در خانه دارید، نیازی به کوک ندارد. در عین حال، این نوع سازها بسیار سبک تر از سازهای آکوستیک هستند. بنابراین می توانید به راحتی پیانو را بدون نیاز به کمک کسی در خانه حرکت دهید. وقتی پیانو را در خانه خود جابه‌جا می‌کنید، حتی نیازی به پیدا کردن یک حامل اضافی ندارید. البته بسته به سایز پیانو نیز دارد. مطمئن باشید که آنها هرگز سنگین نخواهند بود. برای خرید پیانو در کرج با گالری هنر اول تماس بگیرید.
  با پیانوهای دیجیتال، علاوه بر صداهای کلاسیک، به راحتی می توانید صداهای پایه مانند صدای الکترونیک، ارگ کلیسا، تار و صدای کر را اجرا کنید. در عین حال، از آنجایی که آنها به فناوری های پیشرفته مجهز هستند، جزئیاتی مانند مترونوم مورد نیاز هنگام نواختن پیانو و اعلام سرهای اندازه گیری در مترونوم با زنگ متفاوت در داخل خود پیانو موجود است. حتی دروس اولیه آموزش پیانو یا نسخه های نواخته شده آثار شناخته شده نیز در حافظه پیانو گنجانده شده است. بنابراین، اگر در نواختن پیانو مبتدی هستید، چنین عملکردهای اضافی کمک بزرگی هستند. به همین ترتیب، می‌توانید آثاری را که روی پیانوی خود نواخته‌اید، با یک کلیک ضبط نمایید و بعداً دوباره به آن‌ها گوش دهید و در حین بررسی تمرینات، پیشرفت خود را مشاهده کنید.

  ضبط موسیقی با پیانوی دیجیتال

  پیانوهای دیجیتال را می توان به وسیله اتصالات MIDI و USB روی پیانوها به رایانه متصل کرد. این ویژگی تکنولوژیکی به شما امکان می دهد از پیانو با نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. برای خرید پیانو در کرج به گالری هنر اول مراجعه نمایید.

  بر اساس تجربه خود کدام پیانو را باید انتخاب کنید؟

  زمان نواختن پیانو، سن و بودجه شما در هنگام خرید پیانو مهم است. علاوه بر این پیانوها، انواع مختلفی از محصولات مانند پیانو 88 کلیدی، پیانو نت موسیقی و پیانو با میکروفون نیز وجود دارد که به ویژه برای کسانی که اجرا می کنند بسیار کاربردی است. هنگامی که به وضوح در مورد انتظارات و نیازهای خود تصمیم گرفتید، می توانید به راحتی محصولی را در گالری هنر اول انتخاب کنید که برای شما ایده آل ترین است.

  در هنگام خرید پیانو چه جزئیاتی در نظر گرفته شود؟

  در انتخاب پیانو باید به برخی از ویژگی های فنی و جزئیات آن توجه کرد. به عنوان مثال، مکانیسم و ​​صفحه صدا تاثیر زیادی در قاطعیت آن دارند. به صفحه صدا که جزییات بسیار موثری به خصوص برای پیانوهای آکوستیک است، تخته رزونانس نیز گفته می شود. کیفیت مکانیزم شامل سیم ها و چکش هایی است که صفحه کلید را حرکت می دهند. به طور کلی مکانیسمی به نام رنر جزو مکانیسم های خوب است که حتی بسیاری از پیانوهای خوب نیز از این مکانیسم استفاده می کنند. از طرف دیگر، چوب رزونانس عقب باید از چوب صنوبر ساخته شود تا بالاترین کیفیت را ارائه دهد.
  استفاده از چوب راش یا افرا در مکانیسم چوبی در داخل پیانو انتخاب عاقلانه و با کیفیتی است. علاوه بر این موارد، هنگام انتخاب پیانو باید در مورد وزن کلیدها نیز تصمیم گیری کرد. برخی از نوازندگان حرفه ای ممکن است کلیدهای سنگین را ترجیح دهند؛ زیرا معتقدند که می توانند با کلیدهای سنگین بسیار بهتر اجرا کنند. پس باید تصمیم بگیرید که کلید سبک می خواهید یا کلید سنگین.
  در کنار این موارد، البته باید به صدای پیانو نیز توجه بیشتری داشت. زیرا صداهای پیانو بسته به نوع موسیقی که می خواهید اجرا کنید یا یاد بگیرید متفاوت است. غالباً پیانیست ‌های جاز پیانوهایی را انتخاب می کنند که صداهای تندتری ارائه می‌دهند. برعکس، پیانیست های کلاسیک از پیانوهایی استفاده می کنند که صداهای کامل و شدیدی را ارائه می دهند. بنابراین نوع موسیقی که به آن علاقه دارید و از آن لذت می برید نیز نقش مهمی در انتخاب پیانو شما دارد.

  خرید ساز در کرج

  همانطور که گفته شد انواع مختلفی از ساز پیانو با قیمت و کاربردهای مختلف در بازار وجود دارد. قبل از خرید پیانو و خرید ساز در کرج از مشاوران مجرب گالری هنر اول کمک بگیرید تا ساز مناسب با کاربرد و بودجه خود را خریداری کرده باشید.

  pic 1 - معرفی انواع پیانو و نکات مهم برای خرید و انتخاب آنها
  مهم ترین نکات قبل از خرید انواع پیانوی آکوستیک و دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  9 − چهار =